Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast

 

 

             Za podporu děkujeme:

sklarska_skola.JPG

SCIAP  › Workshop

Workshop 2013

 

Soutěžní přehlídka

 

popularizace vědy SCIAP

 

Soutěžní přehlídka SCIAP (SCIence APproach) vznikla v roce 2011 z iniciativy Odboru popularizace vědy a marketingu Střediska společných činností AV ČR, v. v. i.

Workshop SCIAP
 
Workshop SCIAP je odborné pracovní setkání, jehož cílem je výměna zkušeností a informací za účelem navázání spolupráce, získání inspirace a motivace pro další popularizační aktivity.
 
Se svými příspěvky se této platformy účastní zástupci marketingu muzeí, science center, výstavních síní a další popularizátoři vědy. Dále pak editoři médií, odborníci na on-line komunikaci a zástupci kreativních týmů reklamních a PR agentur.
 

V roce 2011 se uskutečnil první ročník soutěžní přehlídky, která se svým rozsahem hned napoprvé bez jakýchkoli pochyb stala největší akcí v ČR. U přihlášených příspěvků je hodnocena nejen kvalita prezentace či aktivity, ale také schopnost popularizátora svou aktivitu „prodat“ veřejnosti a získat její pozornost. Prvního ročníku se zúčastnily významné instituce – Česká televize, Český rozhlas Leonardo, Techmania Science Center, Národní muzeum, Hvězdárna a planetárium Brno, Univerzita Palackého v Olomouci a další. Věříme, že každý další ročník bude ještě zajímavější a popularizační aktivity ještě originálnější.