Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast

 

 

             Za podporu děkujeme:

sklarska_skola.JPG

V médiích

 

Soutěžní přehlídka

 

popularizace vědy SCIAP

 

Soutěžní přehlídka SCIAP (SCIence APproach) vznikla v roce 2011 z iniciativy Odboru popularizace vědy a marketingu Střediska společných činností AV ČR, v. v. i.


Blahopřejeme vítězům Soutěžní přehlídky popularizace vědy SCIAP 2013

Lidové noviny, 13.12.2013

Inzerát v Lidových novinách.

Více zde

SCIAP je ve Wikipedii

Wikipedia, 11. 12. 2013

Pořady Dobývání vesmíru a Vesmírné výzvy si odnesly dvě ceny za popularizaci vědy SCIAP 2013.

Link: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:SCIAP_2013.png

 

Více zde

Stříbro pro Academia film Olomouc

Právo 6.12.2012
 
OLOMOUC – Mezinárodní festival populárně vědeckých filmů Academia film Olomouc (AFO) obhájil v soutěži propagace vědy SCIAP (SCIence APproach), kterou pořádá Středisko společných činností Akademie věd ČR, loňské druhé místo v kategorii Ostatní. Již po druhé za sebou se tak zařadil mezi nejúspěšnější populárně vědecké projekty v ČR.„Zisk ceny je signálem, že AFO drží správný směr. Jako důležité se mi jeví, že o ceně rozhodují zástupci významných institucí z celé republiky v čele s Akademií věd, což je pro nás důkazem, že AFO je republikově unikátním filmovým festivalem,“ uvedl ředitel festivalu Jakub Korda.Do soutěže, která měla premiéru loni, se přihlašují science centra, vědecké ústavy, vysoké školy, festivaly či občanská sdružení. V letošním ročníku se představilo v pěti kategoriích 39 projektů.
 
Regionální mutace| Právo - střední a východní Morava
 

Více zde

SCIAP 2012 – další ročník úspěšné soutěže má své vítěze.

Gate2biotech.cz, 3.12.12
 
28. listopadu byli slavnostně vyhlášeni vítězové soutěže propagace vědy SCIAP 2012. Vila Lanna, reprezentační zařízení Akademie věd České republiky, tentokrát hostila na 50 popularizátorů vědy v ČR. Letos se v soutěži SCIAP (SCIence APproach) představilo 39 projektů, které přibližují vědu české veřejnosti. 

Více zde

Plzeňskou Techmanii ocenila Akademie věd

Plzenskenovinky.cz, 30.11.12
 
Techmania Science Center získala v prestižní soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP 2012 významné ocenění.  Přehlídku již tradičně vyhlašuje Středisko společných činností Akademie věd ČR. Hravá kolekce zábavných hlavolamů a vědeckých hraček nazvaná „Přijď na to!“ získala druhé místo v kategorii expozic.

http://www.plzenskenovinky.cz/zpravy/z-regionu/plzenskou-techmanii-ocenila-akademie-ved/

Více zde

Třípól vyhrál dvě ceny!

Tripol.cz, 29.11.12
 
V druhém ročníku soutěžní přehlídky popularizace vědy SCIAP (SCIence AProach), kterou organizuje Středisko společných činností Akademie věd České republiky, získal náš časopis dvě ocenění. Zvláštní cenu získal od sponzora soutěže, jímž je Metrostav, a v kategorii periodik obsadil třetí místo za popularizaci vědy a techniky. V letošním ročníku SCIAP soutěžilo 25 autorů s 39 projekty popularizace vědy v kategoriích expozice, internet, audiovizuální pořad, periodika a ostatní. Slavnostní udílení cen se uskutečnilo 28. 11. 2012 ve Vile Lanna v pražské Bubenči za účasti ředitele SSC AV ČR, v. v. i., Jiřího Malého.

 

Více zde